Alergie v praxi nehtové modeláže

Neustálá rýma, zhoršené dýchání, kožní dermatitida – nutnost nebo jenom důsledek nedodržování bezpečnosti práce? Co vše by nehtová technička měla znát, aby chránila své i klientčino zdraví při nehtové modeláži.

Skoro vše, s čím během pracovního dne při nehtové modeláži přicházíme do styku, jsou chemikálie. Je proto velmi důležité znát pokyny výrobců, jak s daným produktem zacházet a předejít tak všemu, co by mohlo způsobit alergickou reakci.

Uvědomujete si, že i čistá voda je sloučenina chemických látek?

Alergická kontaktní dermatitida nebo astma se vyvíjí v několika fázích, nedostanete je přes noc.

Mějte na paměti, že u zdravé pokožky trvá minimálně 4hodiny, než se po narušní opět obnoví kožní film. A nyní si promítněte Váš pracovní den – jak často své ruce myjete a čeho všeho se během nehtové modeláže dotknete.

Velmi důležité je předcházet přeexponování chemických látek které mohou vyvolat alergické reakce.

Pojďme se společně podívat na to, kde všude lze v nehtové modeláži zabránit zbytečnému kontaktu s chemickou látku.

 • Pracujte vždy v ochranných rukavicích.
 • Oblečení by mělo být zvoleno tak, aby kontaktu s prachem bylo vystaveno minimum pokožky. To znamená dlouhé rukávy a žádné hluboké dekolty.
 • Používejte ochranné brýle nebo štíty. Chemické látky pronikají očními sliznicemi do těla a prach navíc silně odírá a dráždí oční sliznici.
 • Vyhněte se při práci v nehtové modeláži nošení kontaktních čoček.
 • Ochranná maska by měla být samozřejmostí. Maska by měla těsně dosedat a chránit dýchací orgány před vdechováním jemného prachu.
 • Pokud pracujete s těkavými látkami, pořiďte si speciální ochranné masky s aktivním uhlím.
 • Vyhněte se používání levných odsávaček, které na jedné straně prach nasají a z boků je pak netěsnícími otvory vypouštějí znovu do prostoru.
 • V nehtové modeláži je velmi vhodné používání brusek se zabudovaným odsáváním (jemný a velmi lehký prach je okamžitě odsán do uzavřené nádoby a tím se předchází jeho poletování ve vzduchu a následnému vdechování Vámi nebo Vaší zákaznicí).
 • Pozor na pití kávy nebo čaje při práci, teplé nápoje absorbují mnohem více chemické látky.
 • Po každém kontaktu s materiálem nebo nástroji si dobře umyjte ruce a ošetřete kvalitním krémem.
 • Nejezte a nepijte v prostoru, kde provádíte nehtovou modeláž.
 • Zajistěte dostatečné a kvalitní odvětrávání Vašeho pracoviště.
 • Dodržujte pokyny výrobců a ujistěte se, že Vaše materiály, které se do Evropy dovážejí disponují MSDS (bezpečnostními listy).

Ruku na srdce, kolik s těchto bodů dodržujete?

Nepřepínejte své síly a uvědomte si že Vaše tělo není perpetum mobile. Pokud mu nedopřejete možnost dostatečného odpočinku a regenerace, prostě Vám vypoví službu a rekonvalescence zabere mnohem delší čas než preventivní odpočinek. Značná část alergických reakcí souvisí právě s neustálým přetěžováním organismu a pokud k tomu přidáme každodenní kontakt s chemickými látkami, je jen otázkou času, kdy dojde ke kolapsu organismu.

Víte, že je potřeba alespoň jednou ročně třítýdenní dovolená (vcelku), aby naše tělo dokázalo opravdo regenerovat.

1 komentář: „Alergie v praxi nehtové modeláže

 1. Alergie v praxi nechtovej modeláži. píše:

  Ďakujem za poučný príspevok. Mnohé veci dodržujem ako rukavice, ruško na pusu, ale asi veľkou chybou je, že nemám odsávačku. Odsávačku nemám ani na brúske. Nenapadlo ma, mať dlhé rukávy a zakrývať dekold. Veľa veci som si zobrala k srdcu. Do gumených rukavic dokonca dávam si ešte jední tenke, lebo som mala pocit aj latex mi nerobi dobre. Tie ruky mám stále veľmi citlivé na chemiu, tak musim dávať pozor skutočne, ako píšeš, uplne na všetku chemiu. Chcela som dať kavovar, tak teraz čítam, že to nie vhodné. Mirka ďakujem za všetkých zo Slovenska. Val.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s